EDİRNE'DE EMEK PAZARI

Edirne'nin Keşan ilçesinde yaz trafiğinin en yoğun olduğu yollardan biri olan Keşan-Enez Karayolu üzerinde bulunan Kılıçköy'de, köylü kadınlar, kendi tarlalarında ve evlerinde ürettikleri doğal ürünleri tatilcilere satarak, evlerine ekmek götürüyor.
Kılıçköy çıkışı Şehitlik Korusu yanındaki alanda kurulan tezgahlarda, köylü kadınlar kendi bahçelerinde ürettikleri sebze ve meyveler ile evlerinde hazırladıkları yiyecek ve ürünleri satışa sunuyor. Bu yıl da geçtiğimiz ay başı itibariyle tezgahlarını açan köylü kadınlar, burada tatil için bölgeye gelen çok sayıda tatilciye hizmet veriyor.
Yol kenarında satış yapan Teslime Gürkan, hemen hemen her yıl tezgah açtıklarını belirterek, yurt dışı ve İstanbul'dan gelen çok sayıda kişinin doğal ürünlere ilgi gösterdiğini söyledi.
Gürkan, köy halkının bir çoğunun geçim kaynağını tezgahlarda sattıkları ürünlerden sağladıklarını belirterek, yetkililerin kendilerine yardımcı olmasını ve buradaki tezgahların daha düzenli hale gelmesi gerektiğini ifade etti.
Etiketler : pazar
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.