sacsakal 987/90
10 Temmuz 2020 Cuma
Anasayfa > SAĞLIK > Kanada’da Türk doktordan gururlandıran başarı
 Kanada’da Türk doktordan gururlandıran başarı

Kanada’da Türk doktordan gururlandıran başarı

12.06.2018 16:46 12 14 16 18 yazdır
Türk ortodontist Dr. Emel Arat, Ontario Ortodonti Birliği'nin başkanlığına seçildi

Hacettepe Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi'nden lisans ve Ankara Üniversitesi'nden ortodonti dalında doktora derecelerini alan Dr. Emel Arat, 2005 yılında Kanada'ya yerleşti.Mesleğini Kanada'da da sürdürmek için Toronto Üniversitesi'nden hem lisans hem de uzmanlık derecelerini tekrar aldı.

 Mezuniyetinin ardından aynı üniversitede öğretim üyesi olarak calışmaya başlayan Dr. Arat, aynı zamanda kendi ortodonti kliniğinde diş ve çene düzensizliklerini tedavi ederek hastalarının estetik ve fonksiyonel şikayetlerine çözüm sağlıyor.

                 

Doktorluk ve akademik başarılarının yanında liderlik özellikleri kısa zamanda dikkat çeken Dr. Emel Arat, Ontario Ortodonti Birliği'nin yönetim kuruluna davet edildi ve geçtiğimiz ay yapılan seçimlerde birliğin başkanlığına getirildi.

Diş hekimliğine yaptığı hizmetlerden dolayı Pierre Fauchard Akademisi tarafından onursal üye olarak ödüllendirilen Dr. Emel Arat, ayrıca önümüzdeki Ağustos ayı içerisinde Kanada'nın Charlottetown şehrinde yapılacak törenle Uluslararası Diş Hekimleri Koleji'ne onursal üye olarak kabul edilecek. Misyonları diş hekimliği toplumundaki liderleri tanımak ve desteklemek olan bu organizasyonlar, üyelerini diş hekimliğine ve genel topluma olan hizmetleri ile mesleği onurlandıran doktorlardan seçiyor.

                         

Dr. Arat yurtdışına göçünden sonraki yaşamını kısaca şu sözlerle ifade etti: “Kanada'ya 13 sene önce, bir meslek sahibi olarak göç ettim ve her göç eden insanın yaşadığı, tanımlaması zor bir dönemden geçtim. Burda sıfırdan başlıyorsunuz. Kendinizi, yeteneklerinizi ve eğitiminizi tekrardan ispat etme sürecine giriyorsunuz. Türkiye'den aldığınız eğitimi, terbiyeyi temsil ediyorsunuz. Ben hep bunun sorumluluğunu hissederek büyük bir tutkuyla çok çalıştım. Mesleğimi büyük bir tutkuyla yapıyorum '' dedi.

6 his 47508x60
Etiketler : Kanada
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri